Bohužel firma Sanofi Pasteur oznámila okamžité ukončení dalších dodávek penta vakcíny (Pediacel) do ČR. Tato vakcína, která je určena k prevenci 5 onemocnění: záškrt, tetanus, černý kašel, dětská přenosná obrna a hemofilová onemocnění( Haemophilus influenzae typ b). K dlouhodobému výpadku dodávek došlo již vloni, kdy od 1.8. 2015 nebyla na český trh tato vakcína dodávána. Letošní poslední dodávka cca 5 000 kusů byla rozprodána prakticky během 2 měsíců.
 
V Evropě byla tato vakcína dostupná prakticky jenom u nás a ve Velké Británii. Výrobce neplánuje dodávky obnovit ani v budoucnu a proto zdá se, že tato vakcína v ČR končí. Pediatři dostanou v brzké době dopis od výrobce s podrobnými informacemi. Informace je pro ně zásadní, protože si musí naplánovat děti tak, aby jim vakcína vystačila na celé základní schéma pro dítě. Tato vakcína sice není součástí českého očkovacího kalendáře, ale jsou rodiče, kteří odmítají hexavakcínu a požadují použít u svých dětí pentavakcínu.

Zařazeno - Štítky: , , , , , , Vystavil Roman Chlíbek v 08:44  

1 komentářů:

  1. Miriam Chmiel Says:

    Jak se Pediacel liší od vakcíny Pentaxim, myslím také od firmy Sanofi Pasteur? Naše děti byly očkovány Pentaximem v Polsku (protože Hep. B dostaly už v porodnici) a myslím, že v Polsku se pořád používá. http://www.sanofipasteur.pl/pdf/Pentaxim_Ulotka_04_05_2015.pdf

Okomentovat

 
Copyright 2005-2007. Hello Wiki designed by Fen, Blogger Templates by Blogcrowds.