Český klub skeptiků Sisifos letos již pošesnácté uděloval vědecké anticeny za matení veřejnosti. Hlavní cenu za rok 2013 v kategorii jednotlivců – zlatý Bludný balvan získala 28.3. 2014 nám všem dobře známa lékařka MUDr. Ludmila Eleková z Prahy za udatné tažení proti očkování.
 
Členy tohoto známého klubu zaujala například výrokem: „Očkovat není nutné žádné děti. Byla bych ráda, kdyby lidé konečně pochopili, že je irelevantní bavit se o závažnosti nemoci jako o kritériu vhodnosti očkování. I u závažných nemocí platí, že očkování proti nim oslabí imunitu proti všem infekcím, včetně té, proti které se očkuje.“ Slovy o zbytečnosti či nebezpečnosti očkování si podle klubu jen získává coby mediální hvězda nové klienty pro svoji homeopatickou praxi. Tvrzení o škodlivosti očkování dokládá podle klubu pouze výroky, které její názor potvrzují. Studie ve prospěch očkování považuje za zmanipulované farmaceutickou lobby.

Český klub skeptiků SISYFOS vznikl na jaře r.1995 jako součást světového skeptického hnutí, vzniklého v roce 1976 v USA. Prvotní impuls přišel od desítek vědců a filozofů včetně nositelů Nobelových cen, kteří tak reagovali na vzestup iracionality ve společnosti. Český klub má dnes téměř 400 členů nejrůznějších profesí, vzdělání a věku. Dvě třetiny členstva mají vysokoškolské vzdělání, vysoký je podíl přírodovědců, techniků a lékařů. Členem je například také významný český astronom a astrofyzik Jiří Grygar. Od r.2000 je SISYFOS členem Rady vědeckých společností ČR.

K udělení ceny srdečně blahopřejeme! Je pro ná potvrzením, že rozumně myslících lidí je stále dost. Sisyfos věří, že jejich cena udělá z paní MUDr. Ludmily Elekové ještě větší hvězdu alternativního nebe, světici a mučednici a zajistí jí nehynoucí slávu na poli boje proti očkování a ošklivé medicíně postavené na důkazech.


Zařazeno - Štítky: , , , , , Vystavil Roman Chlíbek v 15:15  

0 komentářů:

Okomentovat

 
Copyright 2005-2007. Hello Wiki designed by Fen, Blogger Templates by Blogcrowds.