Velká Británie zahajuje nový program očkováni kojenců proti rotavirovým průjmům u dětí mladších 4 měsíců věku jako dalsi krok rozšiřování prevence infekčních onemocnění. Hlavním důvodem je redukce rotavirových průjmů u malých dětí a snížení počtu hospitalizací pro toto onemocnění.

Rotavirová onemocnění způsobují každoročně více jak 140 000 nových případů průjmů u dětí do 5 let věku. Jedno dítě z deseti musí byt pro tento průjem hospitalizováno. Onemocnění se velice snadno přenáší z člověka na člověka. Velmi často se v případě onemocnění dítěte nakazí více příslušníků rodiny, podobně velice snadno se šíří také v nemocnicích mezi pacienty navzájem a mezi zdravotnickým personálem.

Hlavním důvodem zahájení očkování všech dětí je snížení výskytu rotavirových průjmů u malých dětí a snížení počtu hospitalizací pro toto onemocnění. Program bude zahájen v září roku 2013. Velká Británie očekává, podobně jako v USA, kde plošné očkováni dětí již probíhá, že dojde až k 70% redukci počtu hospitalizací dětí do 5 let věku pro průjmová onemocnění. Snížení hospitalizací a pokles průjmových onemocnění u dětí je jasný benefit nejenom pro malé děti a jejich rodiče, ale představuje také ekonomickou úsporu pro nemocnice a zdravotni pojišťovny.
Je to ukázka přístupu k prevenci a podobně bychom se měli zachovat také u nás. Rodiče novorozenců a kojenců, by se měli informovat o možnostech očkování u svých pediatrů a nespoléhat se na aktivní přistup státu či českých zdravotních pojišťoven.
A NEBOJTE SE, JE TO BEZ INJEKCÍ - PIJE SE TO.

Zařazeno - Štítky: , , , , Vystavil Roman Chlíbek v 13:18  

0 komentářů:

Okomentovat

 
Copyright 2005-2007. Hello Wiki designed by Fen, Blogger Templates by Blogcrowds.